kalendarz imprez

aktualności

SEZON NA MAZURACH OTWARTY!

 

Widowiskowa Parada na kanale Łuczańskim w Giżycku i konkurs na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę 

FOTORELACJA:
http://www.gizycko.pl/wyniki-konkursu-na-najladniej-udekorowana-jednostke-plywajaca-i-przebrana-zaloge.html 

Pogoda nam dopisała:) w rześkiej i bardzo słonecznej aurze już po raz 9. mogliśmy podziwiać widowiskową Paradę Jednostek Pływającychna kanale Łuczańskim w Giżycku, w ramach Wielkiego Otwarcia Sezonu turystycznego i żeglarskiego. Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska dokonała symbolicznego otwarcia zabytkowego mostu obrotowego w towarzystwie małych giżycczan i zaproszonych gości, m.in. gościa specjalnego Stanisława Płatka, jednego z przywódców strajku w Kopalni Węgla Kamiennego "Wujek" w 1981, marszałka Jacka Protasa, byłego siatkarza, posła Pawła Papke i senatora Marka Konopki. Sygnalizację świetlną i zielone światło dla wodniaków włączył jak co roku dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej Tadeusz Zdanowicz.

Podczas uroczystego otwarcia przedstawiciele Polskiego Związku Żeglarskiego przekazali oficjalnie na ręce pani burmistrz Złoty dzwon, prestiżową wodniacką nagrodę przyznaną Giżycku podczas tegorocznych targów Wiatr i Woda, za całokształt działalności na rzecz rozwoju żeglarstwa i infrastruktury żeglarskiej. Zaprezentowana została też kolejna nagroda Złota tarcza. Tarczą i tytułem regat roku Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Magazyn Żagle wyróżnił Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych zorganizowane w 2013 roku przez Port Ekomarina Giżycko oraz Klub Turystyki Żeglarskiej Szkwał. "Żagle" przyznały również nagrodę pokazom lotniczym nad Niegocinem Mazury AirShow. Specjalne zaproszenie na tegoroczne pokazy wystosował prezes Aeroklubu Stanisław Tołwiński, łącząc się z pilotem samolotu, który przelatywał nad kanałem i uczestnikami wielkiego otwarcia. Była to naprawdę miła niespodzianka:)

W giżyckiej paradzie, jedynej takiej na Mazurach, udział bierze wiele jednostekpasażerskich, ratowniczych i prywatnych. Wśród nich są fantazyjnie przebrane jednostki pływające i załogi, startujące w Konkursie na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę. Pomysły wodniaków zaskoczyły nas i w tym rokuJ W paradzie przepłynęło około 42 jednostek, dwie małe obserwatorki za podanie tej właśnie ilości otrzymały giżyckie nagrody niespodzianki. Zobaczymy ile jednostek pojawi się na Wielkim Otwarciu Sezonu w roku przyszłym:) 

 

Małgorzata Kulas-Szyrmer
Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku
www.gizycko.pl