kalendarz imprez

aktualności

Regaty najlepszym projektem promocyjnym samorządów z Warmii i Mazur

Żeglarskie Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur zgłoszone przez Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach w imieniu siedmiu miast: Mikołajek, Mrągowa, Giżycka, Węgorzewa, Rynu, Pisza i Rucianego Nidy zdobyło tytuł najlepszego projektu promocyjnego samorządów z Warmii i Mazur.

 

Unikalna współpraca siedmiu samorządów zdobyła uznanie w oczach kapituły oceniajacej zgłoszone projekty. Nagrody – przyznawane przez samorząd województwa – trafiają do jednostek samorządu terytorialnego województwa warmińsko-mazurskiego za najlepsze projekty promocyjne. Główną ideą konkursu jest podnoszenie standardów działań marketingowych oraz upowszechnianie najlepszych przykładów i dobrych praktyk z zakresu komunikacji marketingowej, prowadzonej przez samorządy regionu.

Konkurs PRO Warmia Mazury 2013 rozstrzygnięty został podczas uroczystej gali, będącej częścią Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. Spotkanie przedstawicieli samorządów lokalnych rozpoczęło się w czwartek, 28 listopada od wystąpień, debat i prezentacji. Kolejny dzień (piątek, 29 listopada) to natomiast część warsztatowa, pozwalająca lepiej poznać oraz przećwiczyć wybrane zagadnienia z zakresu promocji gospodarczej (tematyka content marketingu w promocji gospodarczej samorządu terytorialnego, przygotowanie stron internetowych pod kątem potrzeb i oczekiwań inwestorów oraz wpływ organizacji wewnętrznej instytucji publicznej na promocję gospodarczą i współpracę z przedsiębiorcami). 

Laureaci PRO Warmia Mazury 2013:

- zwycięstwo w kategorii Drukowane Wydawnictwo Promocyjne - wydawnictwo „Inwestuj w Giżycku”, zgłoszone przez Urząd Miejski w Giżycku,

- wyróżnienie w kategorii Wydarzenie Promocyjne - projekt „Uroczyste otwarcie pierwszego w kraju Interaktywnego Muzeum Państwa Krzyżackiego”, zgłoszony przez Urząd Miasta Działdowa,

- zwycięzca w kategorii Wydarzenie Promocyjne - projekt „Żeglarskie Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur”, zgłoszony przez Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach w imieniu Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajkach,

- zwycięzca w kategorii Reklama w mediach i kompleksowe kampanie reklamowe - projekt „Jeziorak jednym z 7 nowych cudów Polski”, zgłoszony przez Urząd Miasta Iławy. 

Partnerem w organizacji Festiwalu Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur 2013 jest miasto Ełk. Partnerem merytorycznym została spółka Citybell Consulting. Patronat medialny objęły Gazeta Samorządu i Administracji, Gazeta Olsztyńska, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Outsourcing&More, Radio 5, Elk24.pl, InfoserwisElk.pl, wirtualnyelk.pl oraz ForumBiznesu.pl.