kalendarz imprez

aktualności

W Mrągowie rozpoczynają się największe regaty w Polsce!

Już dziś startują Mistrzostwa ,,Bazy” Mrągowo, które od lat gromadzą najlepszych polskich żeglarzy. Impreza zapowiada się wyśmienicie, a na wodach jeziora Czos będziemy mogli śledzić rywalizację w prawie dwudziestu klasach łódek i desek z żaglem.

Do Mrągowa przyjedzie kilkuset zawodników z całej Polski, by ścigać się w regatach o Puchar ,,Bazy” Mrągowo. Impreza ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, a żeglarze chętnie ją kontynuują i przyjeżdżają do naszego miasta nie tylko po to, by rywalizować na wodzie, ale spotkać się, wspominać i z pasją rozmawiać o żeglarstwie.
- Regaty o Puchar ,, Bazy” Mrągowo są legendarne. – mówi Tomasz Stefański, trener Klubu Sportowego ,,Baza” Mrągowo. - Śmiem twierdzić, że nie ma w Polsce regat z taką ilością klas i z taką ilością zawodników startujących w tych klasach. To jest największa impreza w kraju zamykająca żeglarski sezon w Polsce - dodaje.
Żeglarze będą ścigać się w prawie dwudziestu klasach łódek i desek z żaglem. Rywalizacja potrwa przez 3 dni i rozpoczyna się dzisiaj. Jako pierwsi wystartują żeglarze. W sobotę dołączą do nich deskarze.
Impreza zakończy się w niedzielne popołudnie, uroczystym wręczeniem nagród w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki.
Zapraszamy do śledzenia poczynań żeglarzy na jeziorze Czos. W weekendowe przedpołudnie warto wybrać się na spacer nad brzeg jeziora Czos i docenić żeglarzy, którzy po raz kolejny rywalizować będą na mrągowskim akwenie.

Tekst: Piotr Piercewicz
Fot. Cezary Krywiczanin


Program regat
Piątek 11.10.2013
08.30-10.00 Zgłoszenia do Mistrzostw
12.00 Wyścigi

Sobota 12.10.2013
08.30 -10.00 Zgłoszenia deski z żaglem, OPT UKS
- 11.00 Wyścigi jachty
- 12.00 Wyścigi deski z żaglem

Niedziela 13.10.2013
10.00 Wyścigi
15.00 Zakończenie regat