kalendarz imprez

aktualności

RELACJA Z FINAŁU REGAT 7 CUDÓW MAZUR 2013 NA PORTALU SPORTÓW WODNYCH "ŻAGLE"

 

Podczas regatowych zmagań nie brakowało dobrych humorów, sportowego zacięcia, świetnego towarzystwa, słońca i wiatru!  

RELACJA Z FINAŁU REGAT 7 CUDÓW MAZUR 2013
NA PORTALU SPORTÓW WODNYCH "ŻAGLE" 

Artykuł 3.09.2013 zobacz...

Na zdjęciu załoga Piotra Małeckiego z Giżycka, która w finale regat zajęła I miejsce.
fot. archiwum UM Giżycko

GIŻYCKO DWUKROTNIE NA PODIUM W FINALE REGAT 7 CUDÓW MAZUR!

Za nami finał Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur, organizowany przez 7 mazurskich miast: Giżycko, Mikołajki, Węgorzewo, Ruciane-Nida, Pisz, Ryn i Mrągowo, które wspólnie tworzą projekt 7 Cudów Mazur z ofertą dla miłośników żeglarstwa i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich!

Regaty rozgrywane były w formie cyklu siedmiu imprez regatowych.W poszczególnych miejscowościach odbyło się sześć rund eliminacyjnych w klasie open, gdzie zawodnicy gromadzili punkty do klasyfikacji generalnej. Wydarzeniem wieńczącym regatowe zmagania na Wielkich Jeziorach Mazurskich był finał 24 sierpnia 2013r. w Mrągowie, w którym zakwalifikowani żeglarze startowali na Omegach.

W finale na podium dwukrotnie stanęło Giżycko, a raczej reprezentujący stolicę Krainy Wielkich Jezior dwaj bracia Krzysztof i Piotr Małeccy.Główne trofeum imiejsce I zdobył Piotr Małecki, młodszy z braci Krzysztof wywalczył miejsce III, a  drugą lokatę podczas biegów finałowych zajął mrągowianin Emil Bałdyga.

Podczas regatowych zmagań nie brakowałodobrych humorów, sportowego zacięcia, świetnego towarzystwa, słońca i wiatru! Na zwycięzców Finału Żeglarskiego Grand Prix Mazur o Puchar 7 Cudów Mazur czekały też nagrody pieniężne ufundowane przez burmistrzów miast na łączną pulę 4 tysięcy złotych. Wśród załóg rozlosowano również nagrody specjalne, czyli odzież sportową i atrakcyjne weekendowe pobyty w mazurskich hotelach.

 „Cały cykl imprez regatowych realizowanych wspólnie z naszymi mazurskimi partnerami i samą giżycką edycję Regat 7 Cudów Mazur, która odbyła się 13 lipca 2013r. na jez. Niegocin w Porcie Ekomarina Giżycko z udziałem blisko 100 zawodników, z których najmłodsza dzielna załogantka miała dwa lata, uważam za świetną ofertę dla turystów i żeglarzy. To dobra zabawa, możliwość złapania oddechu przed pędem dnia codziennego, to niesamowite wrażenia i emocje, a jednocześnie spokój i przestrzeń, czego chcieć więcej?:)”– mówi burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska.

I nie pozostaje nam nic więcej do dodania, jak tylko zaprosić na Wielkie Jeziora Mazurskie i Regaty 7 Cudów Mazur już za rok!


 

Małgorzata Kulas-Szyrmer
Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku
www.gizycko.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.