kalendarz imprez

aktualności

REGATY 7 CUDÓW MAZUR JUŻ 13 LIPCA W PORCIE EKOMARINA GIŻYCKO

  13 lipca 2013 (sobota) godz. 10.30 jez. Niegocin Port Ekomarina Giżycko. BRAK WPISOWEGO. Rozlosujemy zaproszenia na sobotni koncert 21. Festiwal "Szanty w Giżycku". Wśród nagród żeglarskie obiady w naszych najlepszych knajpkach:)

Trzecia impreza regatowa w ramach Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur już 13 lipca na jez. Niegocin w Porcie Ekomarina Giżycko.

Zgłoszenia 8.00-10.00, otwarcie regat 10.30, start do I wyścigu 11.30
W programie również zabawa regatowa na jachtach klasy Optymist!

REGULAMIN regaty Giżycko oraz KARTA ZGŁOSZENIOWA regaty Giżycko
DO POBRANIA NA GIZYCKO.PL

Łączna pula nagród pieniężnych całego cyklu:  4000 zł.
W Giżycku wśród nagród żeglarskie obiady ufundowane przez
Restaurację Hotelu Masovia, Tawernę Marina i Restaurację Porto.
Rozlosujemy także zaproszenia na sobotni koncert
21. Festiwalu "Szanty w Giżycku", największą imprezę szantową w Polsce.

BRAK WPISOWEGO! DOWOLNOŚĆ TYPU JACHTU!

WWW.GIZYCKO.PL
GIŻYCKO oficjalna strona NA FACEBOOKU:) lubię to!
REGATY 7 CUDÓW MAZUR 13 lipca POLUBCIE IMPREZĘ na oficjalnym GIŻYCKIM Facebooku mamy niespodzianki:) 

ZAPRASZAMY NA REGATY DO GIŻYCKA!
DO ŻEGLARSKIEJ STOLICY POLSKI
(tytuł zdobyty przez Giżycko w plebiscycie miesięcznika "Wiatr")

 Kolejne imprezy:
27 lipca Ruciane – Nida, 3 sierpnia Węgorzewo, 17 sierpnia Ryn, 24 sierpnia Mrągowo

Żeglarskie Grand Prix Mazur to cykl 7 imprez regatowych, na które serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników żeglarstwa. Regaty rozgrywane są w formie cyklu sześciu imprez eliminacyjnych oraz jednej imprezy finałowej. Pierwsza edycja miała miejsce w Mikołajkach na jez. Mikołajskim 3.05.2013, druga 23.06.2013 w Piszu na jez. Roś, przed nami trzecia w Giżycku 13.07.2013 na jez. Niegocin, a kolejne w Rucianem – Nidzie 27.07.2013 na jez. Nidzkim, Węgorzewie 3.08.2013 na jez. Mamry, Rynie 17.08.2013 na jez. Ryńskim i finał w Mrągowie 24.08.2013 na jez. Czos. 13 lipca w Giżycku odbędzie się trzecia impreza regatowa Żeglarskiego Grand Prix Mazur -  całego cyklu regat, organizowanego przez 7 mazurskich miast tworzących projekt 7 Cudów Mazur: Giżycko, Mikołajki, Węgorzewo, Ruciane – Nida, Pisz, Ryn i Mrągowo więcej o akcji...

Informacje i kontakt w sprawie Regat w Giżycku:
Organizator: Urząd Miejski w Giżycku Wydział Promocji,
- kontakt: Alicja Klimaszewska „Giżycka Grupa Regatowa” (UKŻR Niegocin) tel. 602 686 577, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
- Dorota Michalczyk – sędzia główny cyklu regat, tel. 603 672 892

NAGRODY
● pierwsze trzy załogi każdych regat eliminacyjnych otrzymają: puchary,  dyplomy i nagrody specjalne
● ŁĄCZNA PULA NAGRÓD PIENIĘŻNYCH CAŁEGO CYKLU REGAT 4000 ZŁ: pierwsze trzy załogi regat finałowych otrzymają: I miejsce – 2.500 zł, II miejsce – 1.000 zł, III miejsce – 500 zł
● wśród uczestników regat finałowych rozlosowane będą nagrody specjalne ufundowane przez burmistrzów miast - organizatorów cyklu regat.Z

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia wstępne należy wysyłać na drukach opublikowanych na stronach,  www.7cudowmazur.pl, www.gizycko.pl w terminie 7 dni przed rozpoczęciem każdej imprezy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. w temacie wpisując „Regaty 7 Cudów Mazur”. Zgłoszenia ostateczne przyjmowane będą w dniu regat w biurze organizatora w Porcie Ekomarina Giżycko w godz. 8.00 – 10.00 (otwarcie regat o godz. 10.30, start do I wyścigu godz. 11.30).

Brak wpisowego. Organizator zapewnia uczestnikom poczęstunek, dostęp do toalet i pomieszczenia z szatnią. W programie również zabawa regatowa na jachtach klasy Optymist. W przypadku warunków atmosferycznych uniemożliwiających przeprowadzenie regat w Giżycku, planowany jest trójbój wodno-lądowy, czyli wyścigi na kajakach i optymistkach bez żagla oraz przeciąganie liny okrętowej na lądzie.

Regaty rozgrywane są w klasie otwartej – na jachtach uczestników regat, regaty finałowe rozgrywane będą na 8 jachtach klasy Omega dostarczonych przez organizatora. W każdej imprezie eliminacyjnej oraz w finałach planuje się rozegranie trzech wyścigów. W przypadku braku warunków do rozegrania regat żeglarskich organizator przewiduje rozegranie jednego wyścigu w innej formie, o czym uczestnicy zostaną powiadomieni na odprawie sterników w dniu regat.

Impreza odbywa się w ramach Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego GTŻ 2013

www.7cudowmazur.pl     www.facebook.com/7cudowmazur


Organizator
Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku

Realizacja:

Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego "Niegocin"

Współpraca i sponsorzy:
   
      

Patronat medialny i współpraca redakcyjna:
                   


 "Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy"
         
  IMPREZA REALIZOWANA W RAMACH PROJEKTU
„Giżycko 2011 – 2013 – budowa marki, promocja lokalnej gospodarki poprzez organizację oraz udział w ponadlokalnych i regionalnych wydarzeniach”, dofinansowanego  ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Warmia i Mazury na lata 2007-2013

 

 

Małgorzata Kulas-Szyrmer
Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku
www.gizycko.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.