kalendarz imprez

aktualności

W RAMACH REGAT 7 CUDÓW MAZUR rozlosujemy zaproszenia na FESTIWAL "SZANTY W GIŻYCKU"

W ramach Regat 7 Cudów Mazur 13 lipca w Porcie Ekomarina Giżycko rozlosujemy wśród wszystkich chętnych zaproszenia na 21. Festiwal "Szanty w Giżycku" w Twierdzy Boyen. To największy festiwal szantowy w Polsce.

Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej "Szanty w Giżycku” z ponad dwudziestoletnią tradycją odbywa się w amfiteatrze zabytkowej Twierdzy Boyen. To jedyny tego rodzaju festiwal szantowy w Polsce. Szanty to dobra zabawa, prawdziwy mazurski klimat i regionalne smaki, nie tylko dla żeglarzy:) Festiwal co roku przyciąga miłośników piosenki żeglarskiej, szanty, pieśni kubryku, „pieśni szuwarowo-bagiennej”. Dwa wieczory pełne radości, spontanicznej zabawy i klimatu, który tylko żeglarska brać potrafi wytworzyć... Wyjątkowa jest też atmosfera XIX-wiecznej Twierdzy Boyen, w której co roku się spotykamy z szantowymi gwiazdami. Festiwal to wspólne święto muzyki i żeglarstwa, możliwość spotkania się z profesjonalną czołówką muzyków tego gatunku. To również otwarty konkurs rozśpiewanych żeglarzy. Festiwal odbywa się podczas dorocznego Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego z atrakcjami na lądzie i oczywiście wieloma wydarzeniami na wodzie.

 

PROGRAM 21. FESTIWALU "SZANTY W GIŻYCKU" W TWIERDZY BOYEN

12 lipca (piątek) amfiteatr Twierdzy Boyen
godz. 16.00 przesłuchania konkursowe  młodych zespołów szantowych, które będą rywalizować „o wiosło bosmana” (wstęp wolny)
godz. 20.00 - 01.00  KONCERT GWIAZD (wstęp płatny) Zapraszamy do wspólnej zabawy z zespołami: Oj Tam, Mechanicy Szanty, Ryczące Dwudziestki,  Atlantyda i solistami: Jerzy Porębski, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.

13 lipca (sobota) amfiteatr Twierdzy Boyen (wstęp płatny)
godz. 20.00   ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów festiwalu 2013
godz. 21.00 - 02.00  KONCERT GWIAZD: Drake, EKT Gdynia, Orkiestra Dni Naszych, Stary Szmugler


WWW.GIZYCKO.PL
GIŻYCKO oficjalna strona NA FACEBOOKU:) lubię to! 

 

Małgorzata Kulas-Szyrmer
Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku

www.gizycko.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.