kalendarz imprez

aktualności

TVP1 "PIĘKNIEJSZA POLSKA" w GIŻYCKU 13 lipca NA REGATACH 7 CUDÓW MAZUR

W sobotę 13 lipca do Giżycka zawita ekipa TVP1 z programem „Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej”. Przewodnikiem po naszym mieście będzie znany Europejczyk z programu “Europa da się lubić” Kevin Aiston.

W tym dniu w Porcie Ekomarina Giżycko rozgrywamy Regaty 7 Cudów Mazur i nasi telewizyjni goście będą towarzyszyć żeglarskiej zabawie:) Emisja programu nagrywanego na Mazurach i w Giżycku planowana jest na początek sierpnia 2013.

 


Port Ekomarina Giżycko fot. UM Giżycko

Giżycko pięknieje dzięki unijnym funduszom i zobaczy to cała Polska. Nieprzypadkowo pokażemy nasz nowoczesny ekologiczny, największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy Ekomarina, giżyckie molo, z kładką spacerową w pobliżu, która wkrótce poprowadzi nas z Pasażu Portowego do samego Niegocina:) To wszystko powstało ze wsparciem środków z UE. Oczywiście to nie wszystkie giżyckie przedsięwzięcia, zrealizowane dzięki pozyskaniu zewnętrznych funduszy.

"Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej”, to cykl 16,17–minutowych programów. Każdy opowiada o innym województwie. Przewodnikami po regionach są Europejczycy znani z programu "Europa da się lubić" m.in. Steve Terrett, Kevin Aiston, Elizabeth Duda, Conrado Moreno, czy Holenderka Tamara Aagten – Margol.

Cykl powstaje przy wsparciu funduszy europejskich, więc dzięki nim telewidzowie mogą zobaczyć atrakcje turystyczne, wykorzystanie funduszy unijnych i ich wpływ na rozwój kulturalny miast, lokalne wydarzenia i imprezy, nieodkryte zakątki, ciekawe miejsca i niezwykłych ludzi, którzy działają lokalnie tworząc "piękno, którym możemy szczycić się przed światem". Właśnie tacy ludzie otrzymają statuetki i dyplomy ruchu "Piękniejsza Polska".

Wręczenie nagrody "Piękniejszej Polski" wybitnym osobowościom jest jednym z  elementów programu, którego partnerem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. O tym kto zostanie wyróżniony decyduje kapituła w składzie: Waldemar Dąbrowski, Jacek Cygan, Krzysztof Chwalibóg - przewodniczący Polskiej Rady Architektury, Daniel Olbrychski, dr Józef Węgrzyn, Jerzy Maksymiuk.

Emisja programu:
TVP1 – niedziela godz. 11.20
TVP Polonia – od 11 lipca w każdy czwartek godz. 16.35, powtórka – 5.40
TVP Rozrywka – od sierpnia w każdą sobotę i niedzielę godz. 13.40, powtórki – w każdy poniedziałek i wtorek godz. 7.20 rano

WWW.GIZYCKO.PL
GIŻYCKO oficjalna strona NA FACEBOOKU:) lubię to!

 

Małgorzata Kulas-Szyrmer
Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku

www.gizycko.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.