kalendarz imprez

aktualności

Trzy dni dobrej zabawy w Mikołajkach

Przez trzy dni mieszkańcy Mikołajek i turyści odwiedzający nasze miasto mieli okazję dobrze się bawić. Dobra muzyka obecna była każdego dnia, na wodzie przygotowano zjawiskowe pokazy a smakosze mogli spróbować tego, co mazurskie jeziora maja najlepszego.

 

Piątek rozpoczął się tradycyjnie od jubileuszy małżeńskich. 6 par obchodziło 50-lecie pożycia i z tej okazji otrzymali odznaczenia prezydenta RP oraz gratulacje od władz miejskich. Następnie burmistrz Piotr Jakubowski otworzył oficjalnie Dni Mikołajek i na scenie pojawili się pierwsi, muzyczni goście - zespoły z miast partnerskich i zaprzyjaźnionego powiatu. Wystąpiły artystki zespołu folklorystycznego z litewskiej Vareny, kapela góralska ze Szczyrku oraz orkiestra dęta z Poddębic. Na zakończenie - potężna dawka pozytywnej energii - Mesajah porwał publiczność i jeszcze godzinę po koncercie rozdawał autografy.

 

Sobota to dzień rozpoczynający się od kulinarnych atrakcji - Festiwal "Rybkę na zdrowie" odbywał się po raz dziewiąty i niezmiennie cieszył się ogromną popularnościa. Prowadził go zgrany duet - Karol Okrasa i Michał Wojdan. 

Wieczorem występ grupy Zejman i Garkumpel był wstępem do niezwykłego powrotu na mikołajską scenę legendy muzyki szantowej - Starych Dzwonów. Muzycy bez trudu zaczarowali publiczność zapraszając do wspólnego śpiewania i tańców.

Zwieńczeniem tego dnia był wodny ekran na przesmyku jezior oraz laserowe filmy opowiadające legendę Króla Sielaw oraz legendę Posejdona. Punktualnie o 0.00 niebo rozświetliły fajerwerki.

Niedzielny czas upłyną pod znakiem muzyki w wykonaniu najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woźnicach oraz podopieczne Sylwii Brzozowskiej z Zespołu Szkół w Mikołajkach. Razem z nimi śpiewali młodzi artyści kształcący się pod okiem Krzysztofa Magnuskiego w Centrum Kultury "Kłobuk". Oni też wykonali piosenkę o Królu Sielaw, którą napisał i skomponował Krzysztof.

Emocji dostarczyła też grupa rekonstrukcyjna z Mrągowa, która przygotowała pokazy walk rycerskich oraz gry i turnieje w jakich bawili się dawni mieszkańcy naszych ziem.

 

Galeria zdjęć na stronie Mateusza Klimka.