kalendarz imprez

aktualności

Mrągowo 06.06.2016 - Notatka ze spotkania konsultacyjnego – panelu ekspertów

Prowadzący: Tomasz Szabelski
Data: 06.06.2016
Miejsce: Mrągowo

Najważniejsze zasoby / potencjały KWJM, bariery rozwojowe
Zasoby.
Zasoby naturalne. Marka Miasta Mrągowo. Woda. Czyste powietrze – zielone płuca Polski. Zdrowa żywność. Wysoki poziom życia. Aktywność społeczna. Organizacje pozarządowe. Rolnictwo. Szlaki kajakowe i szlaki rowerowe. Piknik Country.
Bariery rozwojowe.
Infrastruktura komunikacyjna (drogowa i kolejowa). Bezrobocie. Brak dobrej komunikacji z lotniskiem w Szymanach. Brak połączenia ze Szlakiem Wielkich Jezior. Brak środków finansowych na promocję poza granicami Polski. Wewnętrzna konkurencja pomiędzy Mrągowem, Mikołajkami i Giżyckiem. Oferta edukacyjna niedostosowana do rynku pracy. Brak przygotowanych zawodowo kadr na rynku pracy.
Kluczowe kierunki rozwoju gospodarczo-społecznego KWJM (też w kontekście inteligentnych specjalizacji regionu)
Tworzenie klastrów i stowarzyszeń gospodarczych.
Współpraca na linii biznes – samorząd – NGO – nauka.
Animowanie współpracy przedsiębiorców wokół wspólnych celów.
Rozwój szkolnictwa zawodowego.
Rozwój infrastruktury.
Pożądane formy działań promocyjnych (marketingowych) dla obszaru WJM, współpraca przedsiębiorców i samorządów – oczekiwania
Należy promować się kreując „modę na spokojny wypoczynek”.
Należy podejmować takie działania aby mieszkańcy z innych regionów Polski mieli możliwość poczuć w sposób bezpośredni, czym jest Kraina Wielkich Jezior Mazurskich.
Gotowość uczestników spotkania do zaangażowania się w działania w ramach projektu (np. uczestnictwo w spotkaniach biznesowych, wydarzeniach promocyjnych, itp.)
Tak.
Inne propozycje / wnioski
Uczestnicy panelu uważają, że „Mazury są marką samą w sobie”. Ponadto uczestnicy podkreślali, że przedsiębiorcy powinni zrzeszać się w branżowych organizacjach i w związku z powyższym powinni promować się sektorowo.

Pliki do pobrania:
- Prezentacja
- Formularz

*Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.