kalendarz imprez

aktualności

Żeglarskie zmagania i kulinarny pojedynek w finale kampanii 7 Cudów Mazur

Za nami finałowa impreza wakacyjnego cyklu samorządowej kampanii 7 Cudów Mazur. Podczas sobotnich zmagań na Jeziorze Ryńskim żeglarze walczyli o zwycięstwo w Żeglarskim Pucharze 7 Cudów Mazur. Ostatecznie najlepsza okazała się załoga Aleksandra Fereńca. Na lądzie dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszyły się kulinarne atrakcje, turnieje gier i zabaw dla rodzin, a także rejsy katamaranami X-Cat. 

 

 

 

22 sierpnia w Rynie odbyły się ostatnie regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. W finałowych zawodach udział wzięło dziesięciu sterników, którzy wcześniej zagwarantowali sobie start dzięki eliminacjom rozgrywanym w Mikołajkach, Mrągowie, Giżycku i Węgorzewie. W Rynie rywalizacja odbyła się na jachtach klasy Omega. Pogoda okazała się łaskawa dla żeglarzy. Zawodom towarzyszyła słoneczna pogoda i umiarkowany wiatr o sile 2-3 w skali Beauforta. Rozegrano trzy zacięte wyścigi. Ostatecznie najszybsza okazała się ekipa Aleksandra Fereńca, która otrzymała nagrodę główną - czek w wysokości 3000 zł. Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowała się załoga Jacka Daszkiewicza, a podium uzupełnił team Piotra Bakoty. 

Finałowa impreza przyciągnęła do Ekomariny Ryn nie tylko fanów żeglarstwa, ale również tradycyjnej, mazurskiej kuchni. W sobotnie popołudnie rozegrano kulinarny pojedynek „Wariacje mazurskich smaków”. Trzy blogerki: Anna Buraczewska „Blaneczkowo”, Emilia Wańczyk „Emcia Pichci!” oraz Agata Witowska „Kulinarne przygody Gatity” zmierzyły się ze sobą przygotowując pierogi z wędzonym pstrągiem. Jury na czele z Sylwestrem Drężkiem, restauratorem z Warszawy oceniało przede wszystkim smak potraw oraz estetykę wykonania. Konkurs wygrała Agata Witowska, która oczarowała jury efektowną prezentacją swojego dania. Drugie miejsce przypadło Annie Buraczewskiej, a trzecie Emilii Wańczyk. Laureatki konkursu zostały nagrodzone sprzętem AGD ufundowanym przez miasto Ryn. 

Rowerowe show Krystiana Herby, aktualnego rekordzisty Guinnessa i ambasadora projektu Green Velo przyciągnęło do Ekomariny Ryn mnóstwo widzów. Polski mistrz trialu zaprezentował obserwatorom swoje umiejętności i udowodnił, że na rowerze potrafi wykonać niejedną sztuczkę. 

Galeria zdjęć z imprezy jest dostępna na www.facebook.com/7cudowmazur