kalendarz imprez

aktualności

KONKURS KULINARNY "WARIACJE MAZURSKICH SMAKÓW"

Rozpoczął się wakacyjny konkurs kampanii 7 Cudów Mazur „Wariacje mazurskich smaków”, którego głównym celem jest wyłonienie najciekawszego przepisu oddającego charakter krainy tysiąca jezior. To doskonała okazja, aby zaprezentować polskim i zagranicznym turystom bogactwo i różnorodność mazurskich tradycji kulinarnych. 

 

 

 

 

W konkursie może wziąć udział każdy kto do 16 sierpnia prześle na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. swój przepis na mazurski przysmak oraz dołączy zdjęcie wykonanej potrawy.

Ocenie będzie podlegać przede wszystkim inwencja autora oraz nawiązanie do charakteru regionu Mazur. Każda propozycja powinna zawierać tytuł, opis składników, a także sposób przygotowania dania.

Konkursowicz może zgłosić maksymalnie trzy propozycje.

Osoba, która zostanie wybrana przez jury otrzyma parowar firmy Klarstein do jednoczesnego gotowania na parze trzech potraw.

Zwycięski przepis zostanie wykorzystany w trakcie kulinarnego pojedynku blogerów, który odbędzie się 22 sierpnia w Rynie, podczas finału kampanii 7 Cudów Mazur. Trzech kucharzy sprawdzi swoje umiejętności przygotowując zaproponowany pomysł na mazurski specjał. W konkursie udział mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia. 

Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.