kalendarz imprez

aktualności

W Węgorzewie rozegrano ostatni wyścig eliminacyjny

W sobotę 18 lipca na jeziorze Mamry dobiegły końca eliminacje Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Ostatnią załogą, która wywalczyła bezpośredni awans do wielkiego finału w Rynie okazała się ekipa Mazury.info.pl ze sternikiem Marianem Bełbotem. W Ekomarinie Węgorzewo kibice oraz turyści korzystali ze strefy gier i zabaw dla rodzin, a także poznawali rowerowe atrakcje Mazur, biorąc m.in. udział w konkursie „Na szlaku Green Velo”, w którym do wygrania był rower górski.

Za nami ostatnia rudna eliminacyjna Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Regaty w obecności kilkudziesięciu żeglarzy uroczyście otworzył Burmistrz Węgorzewa, Krzysztof Piwowarczyk. Walka o wygraną była wyjątkowo zacięta. Wszystko za sprawą sprzyjających rywalizacji warunków pogodowych. Żeglarzom podczas zawodów towarzyszyła słoneczna pogoda, a także wiatr, osiągający w siłę 4 w skali Beauforta. Po trzech rozegranych wyścigach najlepszy wynik osiągnęła załoga Mazury.info.pl ze sternikiem Marianem Bełbotem. Drugie miejsce przypadło ekipie Babooshka, zaś trzecią lokatę zajął team Brzusio Toyota. Pełne wyniki są dostępne na stronie www.7cudowmazur.pl. Po ceremonii wręczenia nagród regat wszyscy żeglarze, którzy spotkali się ze sobą podczas wspólnego ogniska. Zwycięzców Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur poznamy już 22 sierpnia w Rynie, gdzie zostaną rozegrane finałowe zawody. W tym roku łączna pula nagród w rywalizacji wynosi 5000 zł.

Jednym z głównych punktów imprezy w Węgorzewie był konkurs „Na szlaku Green Velo”, w którym udział wzięły dzieci z najlepszymi wynikami specjalnego quizu sprawdzającego wiedzę o turystyce rowerowej. Finaliści mieli do wykonania dwa zadania (kreatywne i zręcznościowo-sprawnościowe). Pierwszym z nich było zbudowanie roweru z przygotowanych przez organizatorów materiałów np. słomki, gąbki, sznurki, blok techniczny. W drugiej turze uczestnicy musieli jak najdłużej utrzymać równowagę na trickboardach i wykazać się celnością w ultimate frisbee. Zwycięzcą okazała się Hania, która odjechała na trekkingowym rowerze ufundowanym przez przedstawicieli projektu Green Velo - inicjatywy mającej na celu zbudowanie trasy rowerowej przez pięć województw w północnej i wschodniej Polsce.  

Wiecej o imprezie można przeczytać TUTAJ

Galerię zdjęć można obejrzeć na Facebooku - www.facebook.com/7cudowmazur