kalendarz imprez

aktualności

W sobotę na plażowy chillout zaprasza Giżycko

Kolejny event wakacyjnego cyklu kampanii 7 Cudów Mazur w najbliższą sobotę 11 lipca przybierze formę plażowego chilloutu w Giżycku. Całodniowa impreza na plaży miejskiej przebiegać będzie pod znakiem żeglarskich i rowerowych aktywności. Oprócz regat na jeziorze Niegocin na turystów czekać będą atrakcje z okazji IX Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego, a także finał rowerowego rajdu „Wyprawa-PoPrawa” Fundacji Nasza Ziemia. Nie zabraknie strefy relaksu, gdzie odbędą się pokazy, konkursy i turnieje dla rodzin z dziećmi. 

 

 

Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazurczeka na kolejnych finalistów. Po eliminacjach w Mikołajkach i Mrągowie, żeglarze zmierzą się w regatach na jeziorze Niegocin. Na akwenie zostaną rozegrane trzy wyścigi w klasie otwartej, a zwycięska załoga uzyska bezpośredni awans do wielkiego finału 22 sierpnia w Rynie. Ostateczne zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów w biurze regat, w Ekomarinie Giżycko między godz. 9.00 a 11.00. Start pierwszego wyścigu nastąpi o 12.00. Po zawodach organizatorzy zapewniają uczestnikom regat poczęstunek. Żeglarze będą również mogli wziąć udział zabawie regatowej na Optymistach (więcej informacji o regatach na stronie www.7cudowmazur.pl).

Tegoroczna edycja kampanii 7 Cudów Mazur została wkomponowana w obchodyIX Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego, który zakończy się12 lipca. W najbliższy piątek na miejskiej plaży w ramach akcji społecznej „Bezpieczne lato na wodze” dzieci i młodzież będą uczyć się jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą w okresie letnim. Tego samego dnia wystartuje Expo Wodne Krainy - warsztaty żeglarskie, projekcje filmowe, koncerty, spotkania z podróżnikami czy regaty Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur. Imprezę zainauguruje pokaz umiejętności Karola Okrasy. Słynny kucharz podczas swoich kulinarnych popisów będzie przygotowywał m.in. potrawy z mazurskiej ryby stynki. Więcej informacji o imprezach towarzyszących na stronie www.gizycko.pl