kalendarz imprez

aktualności

Lipcowe atrakcje na Mazurach. Pierwsze zaprasza Mrągowo!

Samorządowa kampania 7 Cudów Mazur, której celem jest promocja różnorodnych form spędzania wolnego czasu na Mazurach rozkręca się na dobre. Po czerwcówce w Mikołajkach, w lipcu turystów zapraszają Mrągowo, Giżycko i Węgorzewo. Pierwsza wakacyjna impreza odbędzie się już 4 lipca w Mrągowie, które w najbliższy weekend będzie obchodzić swoje święto. 

 

 

Tym razem, polska stolica country chce zachęcić odwiedzających do różnorodnych aktywności sportowych i pokazać swój potencjał w tym zakresie. Zgodnie z hasłem „Mrągowo – miasto ludzi aktywnych” wszyscy, którzy odwiedzą plażę przy amfiteatrze będą mogli wziąć udział w sportowych zmaganiach sprawdzając swoją kondycję i sprawność ruchową. Po intensywnym wysiłku i solidnej dawce endorfin goście będą mogli zrelaksować się m.in. podczas rejsu wielofunkcyjnym katamaranem X-Cat, a pod okiem profesjonalnego sternika nauczyć się podstaw żeglarstwa podczas pływania wraz z organizacją ISSA. 

W czasie, kiedy żeglarze ścigać się będą na wodzie, w specjalnie przygotowanej strefie kibica na plaży przy amfiteatrze odwiedzający skorzystają z szeregu atrakcji. Najmłodsi wezmą udział w szkoleniach z wiązania węzłów żeglarskich czy nauczą się podstaw alfabetu Morse’a. W specjalnym stanowiskuLasów Państwowych (Nadleśnictwo Mrągowo) dowiedzą się jak wypoczywać bez szkody dla mazurskich lasów, poznają leśne drzewa i zwierzęta, a także wezmą udział w konkursach edukacyjnych. 

Plan regat o Puchar 7 Cudów Mazur:

9:00 – 11:00 – zapisy – Amfiteatr – Cafe Estrada

11:00 – ceremonia otwarcia regat – Amfiteatr – Cafe Estrada

11:15 – odprawa sterników – Amfiteatr – Cafe Estrada

12:00 – start do I wyścigu, krótkodystansowego GP 7CM

ok. 14:00 – start do rodzinnego wyścigu długodystansowego Festiwal Żagli ISSA

17:30 – 19:00 – Cafe Estrada – Biesiada żeglarska (losowanie nagród)

19:30 – Amfiteatr – scena główna (uroczyste ogłoszenie wyników regat i wręczenie pucharów, zakończenie regat)

20:00 – koncert w amfiteatrze (nad Cafe Estrada) – „Red Lips” i „Happysad”