kalendarz imprez

aktualności

Impreza finałowa 7CM - Ryn

Wraz z sobotnią imprezą finałową w Rynie, dobiegł końca wakacyjny cykl eventów promujących największe miasta na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Gościem honorowym imprezy był Aleksander Doba, który wzbudził entuzjazm słuchaczy swoją półtora-godzinną opowieścią o podróży kajakiem przez Ocean Atlantycki.

W Żeglarskim Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur, zwyciężyła załoga Dariusza Bałdygi, z Emilem Bałdygą i Kamilem Cesarskim na pokładzie. Miejsce drugie wywalczył Aleksander Fereniec wraz z Kamilem Rutkowskim i Marcinem Rutkowskim, a lokata trzecia przypadła załodze Jacka Daszkiewicza, z Leszkiem Grzeszukiem oraz Pawłem Solińskim na pokładzie. Cztery biegi finałowe rozegrano w sprzyjających warunkach żeglarskich, przy umiarkowanie silnym wietrze oraz bezchmurnym niebie. Nie obyło się bez zgłoszenia protestów, które szybko rozstrzygnięte zostały przez komisję sędziowską. Oprócz nagród i pucharów, wśród wszystkich finalistów rozlosowano specjalnie przygotowane vouchery na pobyt w mazurskich kurortach turystycznych oraz voucher ufundowany przez Partnera Strategicznego kampanii, stocznię Delphia Yachts. 

Strefa kibica w ryńskiej Ekomarinie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pojawiły się w niej: Energobus programu "Planeta Energii", stanowisko kampanii, namiot Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i strefa rowerowa Strider. Amatorzy sportów wodnych mogli podziwiać regaty z pokładu najnowszej jednostki Delphia Yachts oraz mieli okazję wypróbować deski typu Sup. Życie strefy toczyło się wokół sceny, na której o swoich przygodach atlantyckich opowiadała Aleksander Doba oraz, na której odbył się koncert szantowo-rockowego zespołu Załoga Doktora Bryga. 

Finałową imprezę zakończyła uroczysta biesiada rycerska na zamku w Rynie.