kalendarz imprez

aktualności

MAZURY CURLING FESTIVAL Giżycko 2014

Mazury Curling Cup: 6-14 września 2014 Mazurskie Centrum Sportów Lodowych w Giżycku.

Uroczyste otwarcie 12 września (piątek) godz. 10.00 Finał 14 września (niedziela) ok. godz. 16.00
Planowane są dwie otwarte sesje treningowe dla mieszkańców i turystów w niedzielę 7 września o 16.00 i w środę 10 września o 17.00.

Już za miesiąc Giżycko i Wilkasy odwiedzą sportowcy ze szczotkami i czajnikami!

W dniach 6-14 września Mazurskie Centrum Sportów Lodowych w Giżycku oraz Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Wilkasach opanują miłośnicy curlingu. W ramach trzeciej edycji Mazury Curling Festival rozegrane zostaną dwa turnieje, pięciodniowy summer camp, kilka sesji otwartych „come and try” dla mieszkańców i turystów oraz specjalistyczne szkolenia dla trenerów, sędziów i statystyków.

 

Udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski (Kraków, Łódź, Bełchatów, Warszawa, Poznań, Toruń, Ruda Śląska, Katowice, Gliwice, Sopot, Gdańsk), ale także z krajów z naszego regionu (Rosja, Litwa, Łotwa, Białoruś, Węgry), a także z bardziej odległych (Rosjanie z Tatarstanu i z Czelabińska oraz po raz pierwszy w Polsce doświadczona drużyna z mekki curlingu – Kanady). Pod okiem trenerów ze Szkocji i Szwecji curlerzy będą podnosić swoje umiejętności techniczne, rywalizować na lodzie i w wolnych chwilach poznawać Warmię i Mazury.

 

PROGRAM:
6-7 września – turniej MP AZS lub turniej juniorski
6-7 września – konferencja dla trenerów
7-12 września – camp dla drużyn oraz pojedynczych zawodników
12-14 września – III Turniej Mazury Curling Cup

 

Przedstawicieli mediów zapraszamy szczególnie serdecznie w środę 10 września o godzinie 16.30 na briefing i trening otwarty "come and try" oraz 12 września o 10.00 na uroczyste otwarcie Mazury Curling Cup. 

ORAANIZATORZY i PATRONI: Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego i Ośrodek AZS COSA w Wilkasach, Sekcja curlingu POS Łódź Polska Federacja Klubów Curlingowych, Kays of Scotland Greenacres Curling Club, British Curling Supplies, Miasto Giżycko i MOSiR Giżycko, 30 something

Udział w przedsięwzięciu wezmą m.in. doświadczeni trenerzy ze Szkocji, Lars Berg (Szwecja), trener szwedzkich reprezentacji juniorskich i par mieszanych, stale współpracujący z polskimi drużynami reprezentacyjnymi. Czołowi polscy trenerzy poprowadzą zajęcia dla grup mniej zaawansowanych. Zajęcia dla zawodników niesłyszących (prowadzenie – trener reprezentacji Rosji niesłyszących Vitalij Karpinski).

Przygotowanie lodu – Mark Callan – Kays of Scotland, oficjalny icemaster Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014 lub inny icemaster podobnej klasy.

Kontakt dla mediów: Łukasz Janczar Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. +507 024 745