kalendarz imprez

aktualności

Wpłyń na czyste Mazury!

W ramach kampanii 7 Cudów Mazur rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Nasza Ziemia, która prowadzi projekt "Wypłyń na czyste Mazury". Już w najbliższy weekend w Węgorzewie na Mazurach rozpocznie się Pierwszy ekologiczny Rejs pod banderą projektu, realizowanego także we współpracy z Fundacją Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, jest częścią 21. edycji kampanii Sprzątanie Świata – Polska. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Turysto! Szanuj Środowisko!”, trwa przez całe wakacje i dedykowana jest tematyce odpowiedzialnej turystyki.

W sobotę 12 lipca Fundacja będzie prowadziła działania edukacyjne podczas regat 7 Cudów Mazur. W rejs po Wielkich Jeziorach załoga wyruszy w niedzielę 13 czerwca o godzinie 11:00 z WęgorzewskiejEkomariny. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdził już Burmistrz Węgorzewa, Pan Krzysztof Piwowarczyk.

Badanie świadomości ekologicznej.

Wspólnie z samorządami mazurskimi, prowadzącymi działania promocyjne w ramach kampanii 7 Cudów Mazur, Fundacja Nasza Ziemia będzie przez cały czas trwania rejsu przeprowadzać eko-sondę na temat świadomości ekologicznej turystów przebywających na Mazurach oraz ich postaw wobec poszanowania i zachowania walorów przyrodniczych i krajobrazowych tego regionu. Projekt zakończy się publikacją raportu z działań, we wrześniu przy okazji finału Kampanii Sprzątanie świata – Polska 2014.